מסעותיו במרחב ובזמן של אמן החושים והטלפתיה – גיא ברכה. "מרוסיה באהבה" (מאת עמית סגל, כותבת מציאות בדיונית)

  הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים ובהשראתו של אמן החושים גיא ברכה. חלקם הם פרי הדמיון וחלקם התרחשו במציאות.
  איזה חלק שייך למה – נשאיר זאת לדמיונכם. קריאה מהנה.

  התרכזתי בקסם אותו לא עשיתי זמן מה.. ישבתי בחדר החזרות כשמולי מונחים כפית ומזלג הרמתי את המזלג מהשולחן ובעזרת המחשבה התחלתי לכופף את אחת השיניים, זה לא דבר פשוט, ריכוז זה דבר חשוב מאוד לכן כמעט ולא שמעתי את צלצול הטלפון, מסתבר שהוא צלצל וצלצל אבל אני הייתי בפאזה אחרת, מרוכז במזלג.

  הרמתי את השפופרת ומהצד השני נשמע קול של אישה, לא יכולתי לאמוד את גילה אבל היא דיברה במבטא רוסי כבד. השיחה לא ארכה זמן רב אבל את העיקר הבנתי. קוסם, טלפתיה, יום הולדת 50. היעד הבא שלי – מוסקבה!

  המחשבה הראשונה שלי לא הייתה שאראה את הקרמלין אלא עוד אצבעון לאוסף שלי. הקסם הראשון שלי בגיל 11 היה עם אצבעון ומאז הוא מהווה עבורי סמל. סמל להתמדה, לעבודה קשה, להצלחה, להישגים שלי. מאחורי כל אצבעוני באוסף עומד סיפור קטן ומאחורי כולם עומד סיפור חיי.

  אני על המטוס בדרך למוסקבה, משנן את המילים אותן למדתי ברוסית, ובעיקר משייף את המחשבה. בהופעה כמו שלי, המילים חשובות אבל הן לא תמיד הכרח – זה על חושי 😉 מוצא עצמי מתכנת את המוח של הקהל ומשפיע באופן לא מודע על אנשים לבצע דברים. זה מה שאנחנו קוראים בשפה המקצועית NLP (יצירת השפעה ושינוי במחשבות, רגשות והתנהגויות).

  לא רציתי שהשפה תהווה מכשול אז החלטתי לעשות את המופע היותר ויזואלי שלי (כזה שאני עושה בימי הולדת לילדים – גם גיל 50 זה עדיין ילד של מישהו) – דבר שהתברר כאחת ההחלטות המוצלחות בחיי!

  כשירדתי מהמטוס, חיכה לי נהג עם שלט עליו התנוסס שמי Mentalist Artist Guy Bracha. נכנסתי ללימוזינה והרגשתי את הלב שלי פועם בחוזקה. שמפניה, תותים ובעיקר מרחב. מוצא עצמי יושב מאחור, לבד, הנהג אינו דובר אנגלית ופשוט נוסעים. הרצתי את המופע בראש מספר פעמים – לא זוכר מתי התרגשתי כך לאחרונה.

  לאחר נסיעה של שעתיים, הגעתי לאחוזה מפוארת, כזו שמדמיינים באגדות. מייד ניגש אליי איש צוות וליווה אותי לחדר אחורי בו אוכל להתארגן. 30 דקות לתחילת ההופעה.

  מוזיקה מתחילה, הוילון נפתח ואני מוצא עצמי מול קהל של 80 אוליגרכים מסתכלים עליי ומצפים למוצא פי. אז אמרתי באנגלית ערב טוב והם בהו בי, המשכתי ושאלתי מה שלומכם הערב והם המשיכו לבהות בי. כעבור 5 שניות של שקט שהרגישו לי כמו נצח, שלפתי את משפטי המפתח שלי ברוסית וכנראה אמרתי משהו לא נכון כי כולם מייד התחילו לצחוק. נרגעתי. עכשיו אפשר להתחיל.

  אז חתכתי לחצי, שלפתי ארנב מהכובע, בלעתי אש, ירקתי אש, השפעתי באופן טלפתי על גבר יום ההולדת לבחור מספר כמעט בלתי אפשרי שהסתבר שהוא תואם אחד לאחד למספר הסידורי של שטר הכסף שהיה בכיסו.

  הערב היה הצלחה מסחררת, למדתי עוד כמה מילים חדשות אבל בעיקר הבנתי שבשורה התחתונה – קוסם צריך את כל חושיו מפותחים, גם את אלו שלא תמיד רואים.

  שלכם באהבה,
  גיא ברכה – מנטליסט ואמן בידור על חושי.

                                                          1 
                                                   ויטרינת אוסף האצבעונים שלי. לפני הרבה שנים בתחילת דרכה. 

   

  call now